Akcesoria do form wtryskowych

Profesjonalne akcesoria do form wtryskowych umożliwiają prawidłowe i wydajne działanie instalacji. Sprawdź, jakie akcesoria znajdują się w naszym asortymencie i wybieraj spośród licznych produktów przeznaczonych dla branży przemysłowej!

Jakie akcesoria są niezbędne do prawidłowego działania formy wtryskowej?

Skuteczna praca form wtryskowych zależy od prawidłowego działania podzespołów takich jak siłowniki, złącza czy normalia, a nawet środków używanych do czyszczenia i konserwacji instalacji.

Siłowniki hydrauliczne

Siłowniki hydrauliczne umożliwiają konwersję energii czynnika roboczego na energię mechaniczną. Medium robocze w postaci cieczy jest tłoczone pod dużym ciśnieniem, a następnie przedostaje się do dalszych części układu, wykorzystując zgromadzoną energię do wprawienia w ruch kolejnych elementów instalacji. Siłowniki hydrauliczne znajdują zastosowanie w różnego rodzaju maszynach czy pojazdach i pozwalają na wykonywanie operacji takich jak pchanie, ciągnięcie, podnoszenie czy opuszczanie.

W naszej ofercie znajdują się siłowniki blokowe, szpilkowe, okrągłe i samoblokujące, a dla najbardziej wymagających klientów jesteśmy w stanie przygotować produkty dopasowane do specjalnych projektów.

Elementy złączne

Elementy złączne umożliwiają stworzenie sztywnego, szczelnego łączenia przewodów hydraulicznych. Ich zadaniem jest zapewnienie prawidłowego przepływu medium oraz eliminacja ryzyka wycieku podczas rozłączania elementów armatury. Złącza dzielą się na dwa rodzaje:

  • szybkozłącza przeznaczone do szybkiego przyłączania i odłączania dwóch króćców,

  • multizłącza przeznaczone do szybkiego przyłączania i odłączania do kilkunastu króćców jednocześnie.

Złączki pozostają w kontakcie z ciekłym medium, dlatego wykonuje się je z wytrzymałych materiałów odpornych na korozję.

Normalia

Normalia to elementy, których produkcja jest określona normami DIN lub ISO definiującymi parametry takie jak kształt, rozmiar czy tolerancje wymiarów. W naszym asortymencie znajdują się liczne modele normaliów wykonanych przez sprawdzonych producentów zgodnie z restrykcyjnymi wymaganiami.

Oferujemy m.in.:

  • Korpusy do form wtryskowych

  • Płyty do form wtryskowych

  • Standardowe elementy do form wtryskowych

  • Systemy gorącokanałowe, dysze

  • Oprawy, stemple, matryce do tłoczników

  • Standardowe elementy do tłoczników

  • Sprężyny gazowe, elementy resorujące

Chemia techniczna

Na prawidłowe działanie form wtryskowych ma także wpływ odpowiednia konserwacja gwarantująca zachowanie sprawności mechanizmów oraz przedłużenie żywotności, dlatego w naszej ofercie znajduje się również chemia przemysłowa przeznaczona do czyszczenia, konserwowania oraz zabezpieczania powierzchni różnego rodzaju elementów instalacji.

Oferta akcesoriów do form wtryskowych od sprawdzonego dystrybutora

Oferujemy wysokiej klasy akcesoria do form wtryskowych – siłowniki hydrauliczne, elementy złączne, normalia i inne. Sprawdź produkty dostępne w naszym asortymencie i wybierz rozwiązanie dopasowane do Twoich potrzeb!