Hydrauliczny przecinak do nakrętek

Hydrauliczny przecinak do nakrętek umożliwia szybkie, łatwe, a przede wszystkim bezpieczne pozbycie się starych nakrętek z połączeń śrubowych. Może być wykorzystywany m.in. do demontażu zaawansowanych konstrukcji stalowych stosowanych w przemyśle ciężkim.

Jak działają te urządzenia i gdzie jeszcze można je stosować? Dowiedz się więcej i sprawdź ofertę przecinaków hydraulicznych od zaufanego dystrybutora!

Jak działa hydrauliczny przecinak do nakrętek?

Hydrauliczne przecinaki do nakrętek - tabela
Hydrauliczne przecinaki do nakrętek - tabela

Hydrauliczny przecinak do nakrętek jest wyposażony w ostrze tnące, które umieszcza się na nakrętce. Po podłączeniu urządzenia zasilającego, np. hydraulicznej pompy ręcznej, dzięki wzrostowi ciśnienia ostrze tnące coraz mocniej wbija się materiał. Proces ten trwa aż do momentu przecięcia nakrętki.

Odkręcenie zapieczonej, skorodowanej nakrętki to przeważnie zadanie trudne, czasochłonne i wymagające użycia dużej siły. W przypadku rozbudowanych konstrukcji trzeba liczyć się z koniecznością rozmontowania wielu takich połączeń. Hydrauliczny przecinak do nakrętek pozwala szybko i łatwo pozbyć się zbędnego elementu bez używania siły mięśni. Co istotne, usunięcie nakrętki odbywa się bez uszkodzenia gwintu śruby.

Przecinaki hydrauliczne pozwalają na demontaż nakrętek bez wytwarzania iskier, wiórów, czy też ciepła. Przecinanie odbywa się szybko, czysto, a same urządzenia są łatwe w obsłudze. Aby jednak w pełni spełniały swoją rolę, należy pamiętać o tym, aby wymieniać uszkodzone lub stępione ostrza. Ten rodzaj przecinaków może być stosowany do materiałów o twardości do 44 HRC.

Hydrauliczne przecinaki do nakrętek - zastosowanie

Przecinak hydrauliczny NC
Przecinak hydrauliczny NC

Hydrauliczne przecinaki do nakrętek znajdują zastosowanie w przemyśle chemicznym, petrochemicznym, energetycznym, stoczniowym, górniczym i wielu innych. Stosuje się je podczas konserwacji i remontów stalowych konstrukcji działających w trudnych warunkach. Bez problemu usuwają nakrętki o dużej klasie wytrzymałości. Szybkość i łatwość działania sprawia, że są chętnie wykorzystywane w demontażu połączeń, w których znajduje się wiele nakrętek, których nie sposób usunąć przy wykorzystaniu standardowych urządzeń.

Przecinaki hydrauliczne stosuje się również w środowisku narażonym na wpływ niebezpiecznych czynników takich jak substancje łatwopalne. Użycie konwencjonalnych narzędzi mogłoby wywołać podwyższenie temperatury lub pojawienie się iskier, co stanowiłoby duże zagrożenie. Hydrauliczne przecinaki do nakrętek są w takim przypadku rozwiązaniem bardziej bezpiecznym.

Przecinaki hydrauliczne - oferta dystrybutora

Hydrauliczne przecinaki do nakrętek - tabela
Hydrauliczne przecinaki do nakrętek - tabela

Hydrauliczne przecinaki do nakrętek z serii NC dostępnej w naszej ofercie działają poprzez użycie siłownika jednostronnego działania z powrotem sprężynowym, odpowiedzialnego za wysuwanie noża tnącego. Do budowy noża i korpusu urządzenia zastosowano wytrzymałe materiały odporne na duże obciążenie wywołane ciśnieniem hydraulicznym. Szeroki wybór średnicy gwintów sprawia, że przecinak może być stosowany do usuwania nakrętek o różnych średnicach.

W przecinakach z serii NCS zastosowano nowoczesną technologię TRI-BLADE – na jedno ostrze składają się trzy powierzchnie tnące. Dodatkowo istnieje możliwość regulacji głębokości cięcia. Urządzenie zostało wyposażone w wewnętrzny zawór bezpieczeństwa oraz niklowaną powłokę gwarantującą wyższą ochronę antykorozyjną.

Szukasz hydraulicznych przecinaków do nakrętek, które pozwolą szybko usunąć stare nakrętki z połączeń śrubowych? Sprawdź modele dostępne w naszej ofercie i wybierz rozwiązanie dopasowane do Twoich potrzeb!

Produkty powiązane: