Siłowniki hydrauliczne szpilkowe

Siłowniki hydrauliczne szpilkowe pozwalają na zamianę energii czynnika roboczego w postaci oleju hydraulicznego na energię mechaniczną wprowadzającą w ruch kolejne elementy układu. Charakterystyczna, szpilkowa obudowa umożliwia dostosowanie mocowania do potrzeb instalacji. Sprawdź siłowniki szpilkowe dostępne w naszej ofercie!

Siłowniki hydrauliczne szpilkowe – czym są i jak działają?

Siłowniki hydrauliczne szpilkowe, podobnie jak inne modele siłowników hydraulicznych, służą do konwersji energii pochodzącej z cieczy roboczej na energię mechaniczną urządzenia. Medium pompowane do korpusu przemieszcza się pod wysokim ciśnieniem, generując ruch posuwisty lub posuwisto-zwrotny tłoczyska. Modele o obudowie szpilkowej są wykonywane zgodnie z normami ISO i CNOMO. Charakterystyczna budowa pozwala na unifikację mocowań oraz redukcję kosztu wykonania siłowników w przypadku długich skoków roboczych. Szeroka gama mocowań oraz opcji funkcjonalnych umożliwia łatwe dostosowywanie siłowników do wymogów aplikacji.

Siłowniki hydrauliczne dzielą się na:

  • siłowniki jednostronnego działania – ciecz działa na tłok z jednego strony, przez co suw roboczy odbywa się w jednym kierunku,

  • siłowniki dwustronnego działania – ciecz działa na tłok z obu stron, przez co suw roboczy odbywa się w dwóch kierunkach.

 

Oferujemy siłowniki hydrauliczne szpilkowe dwóch serii. Siłowniki z serii H160CO są wykonywane zgodnie z normą IS0 6020/2 - DIN 24554. Urządzenia występują w szerokiej gamie średnic tłoka (od Ø25 do Ø200 mm), a maksymalne ciśnienie robocze wynosi 160 bar (istnieje też możliwość przystosowania siłowników do pracy pod ciśnieniem 210 bar). Siłowniki z serii HVB są wykonywane zgodnie z normą CNOMO 05.07.65 - 05.07.70. Modele występują w średnicach tłoka od Ø25 do Ø125 mm i mogą pracować z ciśnieniem roboczym wynoszącym do 200 bar. Urządzenia są również dostępne w wersji z magnetyczną detekcją pozycji krańcowych.

Gdzie stosuje się siłowniki hydrauliczne szpilkowe?

Siłowniki hydrauliczne szpilkowe są zaprojektowane jako siłowniki ogólnego przeznaczenia i znajdują zastosowanie w licznych gałęziach przemysłu. Produkty występują w wielu rodzajach mocowań oraz opcji konstrukcyjnych, a zgodność z normą ISO i DIN zapewnia kompatybilność z innymi znormalizowanymi konstrukcjami.

Oferta wysokiej klasy siłowników hydraulicznych szpilkowych

Oferujemy wysokiej klasy siłowniki hydrauliczne szpilkowe. Produkty są przystosowane do nieustannej pracy pod wysokim ciśnieniem przepływającej cieczy roboczej, dlatego do ich produkcji użyto wytrzymałych, odpornych na korozję materiałów. Wszystkie modele zostały wykonane zgodnie z obowiązującymi normami.

Szukasz sprawdzonych siłowników hydraulicznych szpilkowych przeznaczonych do zastosowań przemysłowych? Zapoznaj się z produktami dostępnymi w naszej ofercie. Masz dodatkowe pytania? Skontaktuj się z nami, a chętnie udzielimy informacji i pomożemy w wyborze najlepszego rozwiązania. Skorzystaj ze wsparcia specjalistów w branży hydrauliki siłowej!