Siłowniki hydrauliczne

Siłownik hydrauliczny to urządzenie wykonawcze służące do zamiany energii czynnika roboczego na energię mechaniczną ruchu postępowego, kątowego lub krzywoliniowego. Medium robocze w postaci cieczy wtłaczane do przestrzeni roboczej wprowadza tłok w ruch, umożliwiając napędzanie kolejnych części układu. Sprawdź bogatą ofertę siłowników hydraulicznych dostępnych w naszym asortymencie!

Czym są i jak działają siłowniki hydrauliczne?

Siłowniki hydrauliczne są zbudowane m.in. z cylindra, tłoka i tłoczyska. Ciecz robocza będąca nośnikiem energii występuje najczęściej w postaci oleju hydraulicznego. Medium zostaje wtłoczone do przestrzeni roboczej korpusu, a następnie przesuwa się pod ciśnieniem, powodując ruch tłoczyska. Ruch ten odbywa się w sposób posuwisty lub posuwisto-zwrotny.

Wyróżniamy dwa rodzaje siłowników hydraulicznych:

  • jednostronnego działania – suw roboczy odbywa się tylko w jednym kierunku, ciecz oddziałuje na położenie tłoka wyłącznie z jednej strony, a powrót tłoka jest możliwy dzięki sprężynie, membranie lub grawitacji,

  • dwustronnego działania – ciecz jest doprowadzana naprzemiennie do obu komór, umożliwiając posuw roboczy dwóch kierunkach.

 

W naszej ofercie znajdziesz kilka rodzajów przemysłowych siłowników hydraulicznych. Siłowniki z prostopadłościenną obudową blokową mogą zostać w łatwy sposób zamocowane wewnątrz narzędzia. Siłowniki z obudową szpilkową są wykonywane zgodnie z normami ISO i CNOMO, co pozwala na unifikację mocowań oraz łatwość dostosowania siłownika do wymogów aplikacji, a szpilkowa obudowa redukuje koszt wykonania siłownika w przypadku długich skoków roboczych. Siłowniki okrągłe charakteryzują się gwintowanym połączeniem pokrywy przedniej i tylnej, gwarantując wysoką sztywność konstrukcji nawet przy długich skokach roboczych. Siłowniki hydrauliczne samoblokujące z serii HRBN mają unikalną i opatentowaną konstrukcję umożliwiającą zablokowanie siłownika w pozycji przedniej i całkowite uniezależnienie blokady od układu hydraulicznego. Istnieje także możliwość zaprojektowania siłowników specjalnie dostosowanych do wybranego zastosowania.

Siłowniki hydrauliczne – zastosowanie

Siłowniki hydrauliczne znajdują powszechne zastosowanie w wielu gałęziach przemysłu. Urządzenia są wykorzystywane przede wszystkim do wprowadzania w ruch elementów maszyn takich jak dźwigi, podnośniki, prasy, zgniatarki, wycinarki, koparki czy roboty pracujące przy taśmach produkcyjnych.

Wysokiej klasy siłowniki hydrauliczne od sprawdzonego dystrybutora

Specjalizujemy się w dystrybucji wysokiej klasy siłowników hydraulicznych. Wszystkie produkty są przystosowane do pracy w wymagających, przemysłowym środowisku. Elementy mające kontakt z cieczą roboczą tłoczoną pod dużym ciśnieniem zostały wykonane z materiałów wytrzymałych i odpornych na korozję.

Szukasz sprawdzonych siłowników hydraulicznych? Zapoznaj się z naszą ofertą i wybieraj spośród zróżnicowanej gamy modeli profesjonalnych urządzeń hydrauliki siłowej!