Punkty mocujące

Punkty mocujące znane też jako zawiesia transportowe to jeden z najważniejszych elementów wyposażenia maszyn i urządzeń dźwigowych. Śruby z uchem wahliwym umożliwiają bezpieczne podnoszenie i przenoszenie elementów o różnej wielkości oraz kształcie. Gdzie znajdują zastosowanie i na co zwrócić uwagę przy ich wyborze?

Punkty mocujące – charakterystyka i sposób działania

Punkty mocujące ze stali nierdzewnej - tabela
Punkty mocujące ze stali nierdzewnej - tabela

Wytrzymałe uszy transportowe służą do bezpiecznego i stabilnego przemieszczania różnego rodzaju elementów przez maszyny takie jak suwnice, dźwigi czy żurawie. Na rynku są dostępne m.in. uszy do przyspawania oraz wkręcane z gwintem metrycznym o różnych średnicach.

Najważniejszym parametrem cechującym zawiesie transportowe jest jego udźwig. Aby poznać tę wartość, wykonuje się odpowiednie obliczenia bazujące na wytrzymałości materiału, z którego zostało wykonane. Na przykład wymagania dla uchwytów stalowych opisuje norma DIN 580.

Zawiesia transportowe dostępne w naszej ofercie mają gwinty metryczne od M 5 do M 100 i są przeznaczone do przenoszenia ładunków o obciążeniu od 0,07 t do 32 t. Wszystkie produkty posiadają certyfikaty potwierdzające spełnienie rygorystycznych wymogów bezpieczeństwa i jakościowych. Wysokie współczynniki bezpieczeństwa gwarantują, że siła zrywająca jest kilkukrotnie większa od nośności wskazanej w karcie technicznej.

Punkty mocujące serii GRADUP wykorzystuje się do przenoszenia ciężkich ładunków wymagających obrócenia lub przerzucenia. Takie manewry mogą być wykonywane przy transporcie elementu o ciężarze wynoszącym do 32 ton. Śruba ma możliwość obrotu o 360° pod pełnym obciążeniem. Uchwyty wykonane ze stali nierdzewnej sprawdzą się natomiast w środowisku narażonym na wysoką wilgotność i/lub zasolenie. Wytrzymały materiał odporny na korozję gwarantuje długą żywotność uchwytu i może być z powodzeniem stosowany w przemyśle morskim czy chemicznym.

Uchwyty OFFSHORE są przeznaczone do wymagających operacji transportowych w branży morskiej oraz energetyce wiatrowej. Pierścienie zostały dodatkowo zabezpieczone powłoką cynkową, jeszcze lepiej chroniącą materiał przed szkodliwym wpływem czynników atmosferycznych.

Uszy transportowe – zastosowanie

Punkty mocujące ze stali nierdzewnej - tabela
Punkty mocujące ze stali nierdzewnej - tabela

Zawiesia wykorzystuje się przeważnie do jednoczesnego podnoszenia i przemieszczania ładunków w branżach związanych z logistyką i spedycją. Uszy transportowe znajdują też zastosowanie w branży przemysłowej i produkcyjnej, między innymi jako śruby transportowe do form stosowane się jako uchwyty do przenoszenia form w procesach technologicznych.

Punkty mocujące – szeroka oferta dystrybutora

Punkty mocujące ze stali nierdzewnej - tabela
Punkty mocujące ze stali nierdzewnej - tabela

Oferujemy wytrzymałe punkty mocujące do przemieszczania ładunków o szerokim zakresie obciążenia. Przy wyborze zawiesia transportowego należy kierować się przede wszystkim przeznaczeniem produktu, który musi być zdolny do długotrwałego przenoszenia dużych ciężarów. Im cięższe ładunki i bardziej dynamiczne przemieszczanie, tym wyższy powinien być udźwig uszu. Warto również wziąć pod uwagę materiał wykonania, sposób mocowania oraz zakres obrotu.

Wszystkie produkty dostępne w naszej ofercie zostały wykonane z solidnych materiałów, a gwarancję bezpieczeństwa potwierdzają odpowiednie certyfikaty. Dla modeli DSR (czyli produktów z serii GRADUP oraz zawiesi wykonanych ze stali nierdzewnej) możliwe jest też wykorzystanie technologii obrotowej QRL – mechanizm szybkiego montażu pozwala na instalowanie uchwytów aż o 80% szybciej, niż w przypadku standardowych punktów mocujących.

Potrzebujesz pomocy w doborze odpowiedniego uchwytu? Masz dodatkowe pytania? Skontaktuj się z nami, a chętnie rozwiejemy wszelkie wątpliwości!