Zakrętarki pneumatyczne to specjalistyczny sprzęt wykorzystywany w przemyśle ciężkim do budowy, naprawy oraz konserwacji instalacji. Narzędzia ułatwiają sprawne przykręcanie oraz odkręcanie elementów konstrukcji, do których nie sposób dotrzeć przy użyciu standardowego sprzętu. W jaki sposób działają te urządzenia i na co zwrócić uwagę przy ich wyborze?

Charakterystyka zakrętarek pneumatycznych

Zakrętarki pneumatyczne umożliwiają dokręcanie oraz odkręcanie połączeń śrubowych wymagających zastosowania bardzo dużych momentów obrotowych. Ruch obrotowy głowicy w połączeniu ze stabilnym zasilaniem pneumatycznym pozwala uzyskać potężny moment niezbędny do dokręcania różnych elementów połączeń śrubowych. Po podłączeniu do zewnętrznego źródła zasilania możliwa jest również regulacja przepływu ciśnienia do zakrętarki. Maksymalne osiągi urządzenia zależą więc od parametrów urządzenia oraz wartości ciśnienia, które bezpośrednio wpływa na uzyskiwaną moc urządzenia.

Jednym z najważniejszych parametrów zakrętarek pneumatycznych jest moment obrotowy, który decyduje o możliwości stosowania urządzenia do pracy z wymagającymi konstrukcjami. Istotna jest również precyzja oraz wartość uzyskiwanego finalnie momentu. Jeden z modeli dostępnych w naszej ofercie jest w stanie osiągnąć moment obrotowy wynoszący aż 48 600 Nm! Pozwala to na skuteczną pracę nawet przy najbardziej wymagających aplikacjach.

Urządzenia podczas pracy mierzą się z dużymi przeciążeniami, dlatego buduje się je z wytrzymałych materiałów i w taki sposób, aby zminimalizować lub wykluczyć przenoszenie tych sił na operatora. Intuicyjny sposób obsługi zakrętarek oraz systemy sterujące wspierające pracę operatora pozwalają na utrzymanie wysokiej precyzji prowadzonych działań.

Zakrętarki pneumatyczne – zastosowanie

Zakrętarki pneumatyczne znajdują powszechne zastosowanie w przemyśle ciężkim m.in. w branży energetycznej, maszynowej, chemicznej, metalurgicznej czy zbrojeniowej. Służą do budowy, naprawy oraz konserwacji różnego rodzaju instalacji przemysłowych. Zarówno tworzone tam konstrukcje, jak i samo wyposażenie zakładów wymaga stosowania zaawansowanych urządzeń. Aby mechanizmy działały prawidłowo, konieczne jest użycie maksymalnej siły oraz wysokiej precyzji w celu zapewnienia im stabilności. Efekt ten można uzyskać dzięki wysokiej klasy zakrętarkom pneumatycznym, które skutecznie radzą sobie nawet w najbardziej wymagających sytuacjach.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze zakrętarek pneumatycznych?

Wybór zakrętarki pneumatycznej powinien być podyktowany potrzebami użytkownika. Najważniejszym kryterium doboru jest moment obrotowy. Im wyższe wymagania będą stawiane przed urządzeniem, tym lepsze osiągi powinno ono uzyskiwać. Warto również zwrócić uwagę na zastosowane systemy wspierające pracę operatora i gwarantujące wysoką precyzję pracy.

Szukasz zakrętarek pneumatycznych do zadań specjalnych? Zapoznaj się z ofertą dostępną na naszej stronie. Jeśli masz dodatkowe pytania, skontaktuj się z nami. Nasi specjaliści chętnie pomogą w wyborze rozwiązania dopasowanego do Twoich potrzeb!

Produkty powiązane: