Multizłącza hydrauliczne

Multizłącza hydrauliczne to znormalizowane elementy armatury przemysłowej wykorzystywane do szybkiego łączenia i rozłączania wielu przewodów hydraulicznych przy pomocy jednego złącza. Produkty znajdują powszechne zastosowanie w systemach form wtryskowych. Zapewniają bezrozlewowe rozdzielanie przewodów, a szybkie łączenie złączy wpływa pozytywnie na wydajność realizowanych procesów. Sprawdź multizłącza hydrauliczne dostępne w naszej ofercie!

Czym są i jak działają multizłącza hydrauliczne

Multizłącza hydrauliczne mają charakterystyczną konstrukcję umożliwiającą łączenie co najmniej dwóch przewodów hydraulicznych dobieranych na podstawie średnicy gwintów króćców. Produkty umożliwiają błyskawiczne łączenie i rozłączanie przewodów, a rozdzielanie odbywa się w sposób bezrozlewowy, eliminując ryzyko zbędnej utraty medium roboczego w postaci cieczy. Szczelne połączenie pozwala bezpiecznie pracować pod wysokim ciśnieniem czynnika transportowanego przez układ.

Multizłącza hydrauliczne z serii 108M dostępne w naszej ofercie mają od 2 do 10 jednostek łączących. Systemy umożliwiają sprawne i uporządkowane łączenie przewodów. Produkty mogą pracować przy maksymalnym ciśnieniu roboczym wynoszącym 180 bar i temperaturze wynoszącej 200°C. Praktyczna konstrukcja multizłączy przeznaczona do układów hydraulicznych wysokiego ciśnienia zapobiega powstawaniu zanieczyszczeń. Łatwe blokowanie złączy pozwala na szybkie łączenie i rozłączanie.

Instalacje hydrauliczne pracujące w przemysłowym środowisku są narażone na występowanie procesu utleniania, dlatego wszystkie multizłącza zostały wykonane z wytrzymałych materiałów charakteryzujących się podwyższoną odpornością na korozję takich jak mosiądze czy stale z dodatkiem metali szlachetnych. Złącza zostały wyprodukowane zgodnie z obowiązującymi normami technicznymi.

Multizłącza hydrauliczne – zastosowanie

Mutlizłącza hydrauliczne znajdują powszechne zastosowanie w przemysłowych instalacjach hydraulicznych wykorzystujących ciekłe medium robocze przepływające pod wysokim ciśnieniem do napędzania elementów maszyn i urządzeń. Mutlizłacza dostępne w naszej ofercie mogą być stosowane do szybkiej wymiany osprzętu do formowania wtryskowego, odlewania ciśnieniowego oraz w systemach gorącokanałowych. Błyskawiczne łączenie i rozłączanie przewodów umożliwia błyskawiczne przezbrajanie maszyn.

Oferta multizłączy hydraulicznych od zaufanego dystrybutora

Oferujemy wysokiej klasy multizłącza hydrauliczne od sprawdzonych producentów. Wszystkie produkty zostały wykonane z wysokiej klasy materiałów odpornych na korozję, a także na naprężenia wywołane ciekłym medium przepływającym pod wysokim ciśnieniem wynoszącym nawet do kilkunastu bar. Elementy wyprodukowano zgodnie z obowiązującymi normami ISO. Multizłącza dostępne w naszej ofercie mogą pracować w różnym zakresie ciśnienia roboczego oraz temperatur.

Szukasz sprawdzonych multizłączy hydraulicznych? Zapoznaj się z ofertą wysokiej klasy produktów przeznaczonych do pracy w wymagającym, przemysłowym środowisku!