Zawiesia transportowe do form wtryskowych

Zawiesia transportowe stanowią istotne wyposażenie maszyn i urządzeń dźwigowych. Elementy służą do stabilnego mocowania przemieszczanych obiektów, a następnie przemieszczania ich w wybrane miejsce. Sprawdź wytrzymałe zawiesia transportowe do form wtryskowych dostępne w naszej ofercie!

NOWOŚĆ:

Odkryj najnowsze zawiesie obrotowe QLR, które łączy w sobie szybkość i bezpieczeństwo!

Główne zalety zawiesia z mechanizmem szybkiego montażu:

  • oszczędność czasu do 80% w porównaniu z wkręcaniem zawiesia konwencjonalnego
  • łatwa obsługa
  • czysto mechaniczny system ze wszystkimi jego zaletami
  • bezobsługowy, bezpieczny i niezawodny

QLR jest dostępny dla modelu DSR (Gradup i stal nierdzewna).

Czym są zawiesia transportowe?

Punkt mocujący CODIPRO-GIGA-DSS
Punkt mocujący CODIPRO-GIGA-DSS

Zawiesia transportowe (znane też jako punkty mocujące czy uszy transportowe) zostają przymocowane do maszyny dźwigowej. W zależności od rodzaju produktu oraz zastosowania mocowanie może odbywać się poprzez wkręcenie lub spawanie. Stworzona w ten sposób wytrzymała konstrukcja umożliwia bezpieczne podnoszenie, przenoszenie oraz opuszczanie transportowanych obiektów.

Najważniejszym parametrem zawiesia transportowego jest jego udźwig decydujący o tym, jakie elementy mogą być transportowane przy jego użyciu. Wartość ta jest ustalana na podstawie obliczeń bazujących na właściwościach materiału, z którego został wykonany uchwyt. Wszystkie wartości zostały znormalizowane (na przykład wymagania dla uchwytów stalowych określa norma DIN 580).

Zawiesia transportowe do form wtryskowych dostępne w naszej ofercie występują w licznych wariantach i mają certyfikaty potwierdzające spełnienie rygorystycznych wymagań. Produkty mają gwinty metryczne od M 5 do M 100 i są przeznaczone do przenoszenia ładunków o obciążeniu od 0,07 t do nawet 32 t. Wysokie współczynniki bezpieczeństwa dają zapas siły zrywającej, która jest kilkukrotnie większa od nośności wskazanej w karcie technicznej. Oznacza to, że trzymając się wartości wskazanych przez producenta, mamy gwarancję bezpiecznego użytkowania i stabilnego transportu elementów.

Do najbardziej wymagających aplikacji przygotowaliśmy zawiesia transportowe z serii GRADUP przeznaczone do przenoszenia ciężkich ładunków (do 32 t) wymagających obrócenia lub przerzucenia. Specjalnie skonstruowana śruba ma możliwość obrotu o 360° pod pełnym obciążeniem. Produkty zostały wykonane ze stali nierdzewnej, dzięki czemu mogą być przez długi czas bezpiecznie stosowane w agresywnym środowisku charakterystycznym dla przemysłu chemicznego, spożywczego, energetycznego czy morskiego.

Zawiesia transportowe do przenoszenia form wtryskowych

Punkt mocujący ze stali nierdzewnej SS.DSS
Punkt mocujący ze stali nierdzewnej SS.DSS

Zawiesia transportowe do form wtryskowych znajdują zastosowanie w przenoszeniu form wykorzystywanych w procesach technologicznych w branży produkcyjnej. Bezpieczny i sprawny transport wpływa na zwiększenie efektywności procesów oraz chroni formy wtryskowe przed uszkodzeniem.

Wysokiej klasy zawiesia transportowe do form wtryskowych

Punkt mocujący OFFSHORE DSS-OS
Punkt mocujący OFFSHORE DSS-OS

Specjalizujemy się w dostarczaniu wysokiej klasy zawiesi transportowych do form wtryskowych. Wszystkie produkty zostały wyprodukowane zgodnie z normami z materiałów przeznaczonych do pracy w przemysłowym środowisku. Wytrzymałe uchwyty gwarantują stabilne mocowanie transportowanych elementów, zapewniając tym samym bezpieczeństwo przenoszonego ładunku.

Szukasz zawiesi przeznaczonych do transportu form wtryskowych? Zapoznaj się z naszą ofertą i postaw na rozwiązania stworzone przez specjalistów!