Siłowniki hydrauliczne samoblokujące

Siłowniki hydrauliczne samoblokujące to specjalny rodzaj siłowników wyposażonych w mechanizm blokujący mający za zadanie utrzymywać tłoczysko w wybranym położeniu, nawet pomimo napierającego na niego zmiennego ciśnienia medium roboczego. Sprawdź siłowniki samoblokujące dostępne w naszej ofercie!

Siłowniki hydrauliczne samoblokujące – zasada działania

Praca siłowników hydraulicznych samoblokujących, podobnie jak pozostałych rodzajów siłowników hydraulicznych, polega na tłoczeniu medium roboczego pod wysokim ciśnieniem i wprawianiu w ruch tłoczyska konwertującego energię cieczy na energię mechaniczną napędzającą dalsze elementy układu. Elementem charakterystycznym budowy jest jednak w tym przypadku mechanizm blokujący – po osiągnięciu wybranej pozycji mechanizm automatycznie blokuje ruch siłownika i jest w stanie utrzymywać go w tej pozycji nawet pomimo wzrostów oraz spadków ciśnienia.

Nasza firma opracowała siłownik hydrauliczny samoblokujący HRBN, który ma za zadanie utrzymywanie w położeniu tłoczyska i zamocowanych do niego elementów, nawet pod wpływem dużych sił. Model ten został opracowany zgodnie z wymaganiami stawianymi przez producentów form wtryskowych. Mechaniczna i automatyczna blokada pozwala uniknąć konieczności stosowania dodatkowego ryglowania. Sztywna konstrukcja siłowników samoblokujących HRBN gwarantuje stabilną produkcję i wzrost wydajności. Urządzenie może pracować z maksymalnym ciśnieniem roboczym o wartości 200 bar i jest dostępne w wersji z indukcyjną detekcją pozycji krańcowych.

Gdzie znajdują zastosowanie siłowniki hydrauliczne samoblokujące?

Siłowniki hydrauliczne samoblokujące znajdują szerokie zastosowanie w wielu branżach, jednak ich rola jest szczególnie doceniania w przypadku form wtryskowych i odlewni ciśnieniowych z racji na ułatwienie bezpiecznej, precyzyjnej i niezawodnej aplikacji. Wewnątrz form wywierany jest silny nacisk, a w przypadku zastosowania standardowych siłowników wymagany jest dodatkowy układ blokujący. Siłowniki samoblokujące stanowią skuteczne rozwiązanie tego problemu. Ułatwiają stabilne utrzymanie pozycji i siły w różnych aplikacjach przemysłowych, zwiększając efektywność pracy.

Oferta sprawdzonych siłowników hydraulicznych samoblokujących

Specjalizujemy się w dostarczaniu wysokiej klasy siłowników hydraulicznych samoblokujących. Wszystkie produkty zostały wykonane z wytrzymałych materiałów odpornych na naprężenia wywołane cieczą roboczą transportowaną przez układ pod wysokim ciśnieniem, a także o zwiększonej odporności na korozję. Mechanizm samoblokujący stanowi nieocenione wsparcie w przypadku wymagających, precyzyjnych aplikacji.

Planujesz zakup siłowników hydraulicznych samoblokujących do form wtryskowych? Wybierz produkt opracowany przez naszą firmę i ciesz się bezpieczną, dokładną aplikacją. Potrzebujesz więcej informacji? Skontaktuj się z nami, a nasi specjaliści chętnie odpowiedzą na dodatkowe pytania i pomogą w wyborze najlepszego rozwiązania!