Siłowniki hydrauliczne blokowe

Siłowniki hydrauliczne blokowe to urządzenia wykonawcze umożliwiające zamianę energii cieczy roboczej na energię mechaniczną wprowadzającą w ruch pozostałe elementy układu. Obudowa blokowa o prostopadłościennym kształcie ułatwia zabudowę wewnątrz narzędzia. Siłowniki o takiej budowie nadają się do zastosowania w konstrukcjach form wtryskowych. Sprawdź siłowniki blokowe dostępne w naszej ofercie!

Siłowniki hydrauliczne blokowe – czym są i jak działają?

Praca siłowników hydraulicznych blokowych odbywa się poprzez tłoczenie medium roboczego w postaci oleju hydraulicznego. Ciecz jest wprowadzania do obszaru roboczego, a następnie przemieszczana pod wysokim ciśnieniem, generując ruch tłoczyska konwertującego energię cieczy na energię mechaniczną. Siłowniki blokowe charakteryzują się prostopadłościennym kształtem obudowy ułatwiającym zabudowę oraz mocowanie siłownika wewnątrz narzędzia.

Oferujemy liczne modele siłowników hydraulicznych blokowych. Siłowniki z serii VBL, VBM i GVCN zapewniają długotrwałą pracę przy dużej dynamice ruchu i wysokiej częstotliwości pracy, a rozbudowany konfigurator pozwala na dostosowanie do potrzeb konstrukcyjnych. Siłownik blokowy VSP został zaprojektowany z myślą o zastąpieniu siłowników szpilkowych wykonywanych według normy CNOMO w konstrukcjach o podwyższonych wymaganiach – blokowa budowa eliminuje występujący w wariancie szpilkowym efekt rozciągania szpilek nawet przy występowaniu chwilowych skoków ciśnienia ponad wartości nominalne. Siłowniki blokowe VDI są wyposażone w indukcyjne czujniki detekcji położeń krańcowych zapewniające wysoką precyzję sygnału oraz bezkontaktową pracę wydłużającą żywotność w porównaniu do detekcji elektrostykowej. Siłowniki blokowe FPA są natomiast przystosowane do pracy w trudnych warunkach oraz chwilowych wzrostów ciśnienia powyżej wartości normatywnych. Siłowniki blokowe RVCR i VCR charakteryzują się przesunięciem osi tłoczyska względem osi obudowy, a uzyskane w ten sposób dodatkowe miejsce zapewnia szybsze napełnianie komór siłownika.

Gdzie stosuje się siłowniki hydrauliczne blokowe?

Siłowniki hydrauliczne blokowe zostały zaprojektowane z myślą o zastosowaniu w formach wtryskowych. Urządzenia są powszechnie wykorzystywane w formach to termoforowania tworzyw sztucznych i napędów płyt wypychaczy.

Oferta wysokiej klasy siłowników hydraulicznych blokowych

Oferujemy wysokiej klasy siłowniki hydrauliczne blokowe przeznaczone do zastosowań przemysłowych. Urządzenia zostały wykonane z wytrzymałych, odpornych na korozję materiałów. Nowoczesna konstrukcja umożliwia skuteczną, bezpieczną pracę oraz długą żywotność nawet mimo występowania chwilowych skoków ciśnienia ponad wartości nominalne. Modele z przesuniętą osią tłoczyska względem osi obudowy pozwalają zwiększyć wydajność pracy poprzez szybsze napełnianie komór siłownika.

Szukasz siłowników hydraulicznych blokowych przeznaczonych do intensywnej eksploatacji? Zapoznaj się z produktami dostępnymi w naszym asortymencie!