zakrętarki akumulatorowe
zakrętarki akumulatorowe

Zakrętarki akumulatorowe to mobilne urządzenia przeznaczone do dokręcania oraz odkręcania połączeń śrubowych. Zasilanie bateryjne umożliwia operatorowi swobodne wykonywanie pracy nawet w trudno dostępnych miejscach. Czym cechują się zakrętarki akumulatorowe i jak wybrać odpowiednie urządzenie - dowiesz się z opisu poniżej.

Zakrętarki akumulatorowe – charakterystyka i zasada działania

Zakrętarki akumulatorowe, podobnie jak inne tego typu urządzenia, umożliwiają odkręcanie i dokręcanie różnego rodzaju połączeń śrubowych. W tym celu wykorzystują moment obrotowy, generowany przez przekładnię planetarną. Natomiast tym, co różni omawiane modele od innych produktów dostępnych na rynku, jest wysoka jakość wykonania oraz mnogość modeli z momentem obrotowym wynoszącym do 6000 Nm. Wykorzystanie pojemnych baterii litowo-jonowych pozwala operatorowi urządzenia prowadzić prace w miejscach, do których trudno zastosować standardowy sprzęt zasilany przewodowo, np. na wysokościach.

Dostępne w naszej ofercie lekkie, przenośne klucze akumulatorowe gwarantują wysoką precyzję pracy i pełną kontrolę procesu poprzez wybrany moment oraz kąt dokręcania. Wszystkie zakrętarki wyposażono w wymienne baterie 18 V o pojemności aż 5 Ah. Szeroki zakres momentu obrotowego wynoszący od 20 do 6000 Nm pozwala wykorzystywać moc urządzenia zarówno do prostych, jak i bardziej zaawansowanych aplikacji.

Do zadań specjalnych natomiast oferujemy jedno z najbardziej nowoczesnych urządzeń dostępnych na rynku – zakrętarki akumulatorowe serii SRB HA. Akumulator 36 V o pojemności 2,5 Ah pozwala szybko i skutecznie poradzić sobie z wymagającymi połączeniami śrubowymi. Zaawansowane funkcje sprzętu umożliwiają integrację z urządzeniem mobilnym, śledzenie przebiegu procesu oraz informację zwrotną OK/NOK dla operatora.

Zastosowanie zakrętarek akumulatorowych

Zakrętarki akumulatorowe znajdują zastosowanie przede wszystkim w branży budowlanej, chemicznej, petrochemicznej, energetycznej oraz wielu innych. Ze względu na sposób zasilania tego typu klucze wykorzystuje się do dokręcania i odkręcania połączeń śrubowych w sytuacjach, które wykluczają możliwość użycia urządzenia przewodowego.

Zakrętarki akumulatorowe – jak wybrać urządzenie?

Wybierając zakrętarki z przekładnią planetarną, należy zwrócić uwagę przede wszystkim na oferowany zakres momentu obrotowego definiujący możliwość wykorzystania urządzenia oraz na pojemność baterii, która przełoży się na nieprzerwany czas pracy urządzenia. Kolejne kryterium wyboru stanowi budowa i przeznaczenie urządzenia. Jeśli sprzęt będzie wykorzystywany do przewidywalnych, nieskomplikowanych zadań w łatwo dostępnych miejscach, warto postawić na zakrętarki akumulatorowe proste. Jeśli jednak urządzenie będzie stanowić wyposażenie profesjonalnego warsztatu, a operator chce być przygotowany na różne scenariusze związane z dostępnością miejsca pracy, warto wybrać zakrętarki akumulatorowe kątowe. Umożliwiają one precyzyjne dokręcanie i odkręcanie połączeń śrubowych wszędzie tam, gdzie niemożliwe będzie użycie zwykłych zakrętarek.

Produkty powiązane: