Elementy złączne umożliwiają wykonanie szczelnego połączenia między co najmniej dwoma elementami układu. Dostępne w naszej ofercie złączki są przeznaczone do montażu w instalacjach hydraulicznych oraz pneumatycznych. Sprawdź, gdzie dokładnie można je stosować i na co zwrócić uwagę przy doborze odpowiednich elementów.

Elementy złączne - co to takiego?

Elementy złączne służą do wykonania sztywnego, szczelnego łączenia przewodów hydraulicznych lub pneumatycznych. W tej kategorii wyróżniamy między innymi:

  • szybkozłącza – umożliwiające szybkie przyłączanie i odłączanie dwóch króćców,
  • multizłącza – umożliwiające szybkie przyłączanie i odłączanie nawet do kilkunastu króćców jednocześnie.

Złączki działające w układach pneumatycznych muszą być zdolne do pracy pod ciśnieniem o zakresie od zera do około 30 barów. W instalacjach hydraulicznych natomiast ciśnienie może wynosić nawet do 1500 barów. Elementy złączne są dodatkowo narażone na negatywny wpływ medium – woda czy oleje mogą bowiem przyczyniać się do powstawania na ich powierzchni reakcji utleniania. Dlatego złączki produkuje się przeważnie z materiałów odpornych na korozję takich jak mosiądz niklowany czy stal ocynkowana.

Głównym zadaniem złączek jest zapewnienie prawidłowego przepływu medium oraz eliminacja ryzyka jego wycieku. Specjalna budowa omawianych elementów armatury gwarantuje ich szybkie i bezrozlewowe odłączanie.

Elementy złączne - zastosowanie

Elementy złączne znajdują powszechne zastosowanie w branży przemysłowej. Gwarantują szczelność połączeń oraz wpływają na polepszenie wydajności dzięki skróceniu czasu przezbrojenia. Złączki są wykorzystywane przede wszystkim w instalacjach pneumatycznych i hydraulicznych zamontowanych w maszynach produkcyjnych, budowlanych i rolniczych. Przy ich pomocy można na przykład błyskawicznie dokonać przyłączenia lub odłączenia osprzętu zarówno formy wtryskowej jak również koparki czy traktora.

Szeroka oferta elementów złącznych

W naszym asortymencie znajdują się wysokiej klasy elementy złączne do form wtryskowych, instalacji hydraulicznych i pneumatycznych. Oferujemy różnorodne szybkozłącza do łączenia kanałów termoregulacji, multizłącza do wykonywania scentralizowanych połączeń w obwodach kontroli temperatury lub hydrauliki siłowej. Produkty są przeznaczone dla wielu gałęzi branży przemysłowej.

Szukasz sprawdzonego dystrybutora solidnej armatury przemysłowej? Sprawdź wysokiej klasy elementy złączne dostępne w naszej ofercie. Masz dodatkowe pytania? Skontaktuj się z nami, a chętnie rozwiejemy wszelkie wątpliwości!