Siłowniki hydrauliczne 700 bar

Siłowniki hydrauliczne 700 bar
Siłowniki hydrauliczne 700 bar

Siłownik hydrauliczny 700 bar to element wykorzystywany w hydraulice siłowej do zamiany energii czynnika roboczego

na energię mechaniczną. Urządzenie znajduje powszechne zastosowanie w przemysłowych maszynach, pojazdach czy

narzędziach wymagających dużego ciśnienia medium do napędzenia układu. Zapoznaj się z naszą ofertą

siłowników hydraulicznych 700 bar!

Czym są i jak działają siłowniki hydrauliczne 700 bar?

Siłowniki hydrauliczne 700 bar
Siłowniki hydrauliczne 700 bar

Siłowniki hydrauliczne wykorzystują do pracy medium robocze w postaci cieczy, najczęściej oleju hydraulicznego. Organem roboczym siłownika hydraulicznego może być tłok lub membrana umieszczone w korpusie przyjmującym kształt cylindra. Ciecz dostarczona do przestrzeni roboczej wpływa na położenie tłoka lub membrany, powodując ruch posuwisty tłoczyska tłoczącego medium pod wysokim ciśnieniem i przenoszącego siły na kolejne elementy mechanizmu, które mają zostać wprawione w ruch. Ruch powrotny tłoczyska może odbywać się w sposób grawitacyjny, hydrauliczny lub sprężynowy.

Siłowniki hydrauliczne dzielą się na:

  • siłowniki jednostronnego działania – suw roboczy odbywa się tylko w jednym kierunku

  • siłowniki dwustronnego działania – suw roboczy odbywa się w dwóch przeciwstawnych kierunkach.

Przemysłowe siłowniki hydrauliczne 700 bar pracują w wymagającym środowisku, tłocząc medium pod dużym ciśnieniem, dlatego urządzenia charakteryzują się wytrzymałą konstrukcją zdolną do znoszenia naprężeń wywołanych napierającą cieczą. Elementy są wykonane z materiałów odpornych na korozję, dzięki czemu zachowują długą żywotność, a instalacja pracuje wydajnie.

Siłowniki hydrauliczne 700 bar do zastosowań przemysłowych

Siłowniki hydrauliczne 700 bar
Siłowniki hydrauliczne 700 bar

Siłowniki hydrauliczne 700 bar znajdują powszechne zastosowanie w przemyśle, w tym m.in. automatyce i robotyce. Wykorzystuje się je w układach hydraulicznych maszyn, pojazdów, urządzeń i narzędzi, które potrzebują dużej mocy do wykonywania pracy (np. dźwigów czy podnośników). Siłowniki umożliwiają wykonywanie operacji takich jak ciągnięcie, pchanie, podnoszenie, opuszczanie, dociskanie czy poziomowanie. Siłowniki jednostronnego działania stosuje się w miejscach, w których konieczne jest wygenerowanie siły w jednym kierunku, natomiast dla czynności wymagających dużej prędkości i efektywności wykorzystuje się wydajne siłowniki dwustronnego działania.

Oferta siłowników hydraulicznych 700 bar od sprawdzonego dystrybutora

Siłowniki hydrauliczne 700 bar
Siłowniki hydrauliczne 700 bar

Oferujemy liczne modele siłowników hydraulicznych 700 bar przeznaczonych do zastosowań przemysłowych. W naszym asortymencie znajdują się siłowniki o sile wynoszącej od 5 do nawet 1000 ton! Siłowniki jednostronnego oraz dwustronnego działania są wyposażone w sprężynowe, hydrauliczne lub grawitacyjne mechanizmy powrotu. Urządzenia są zabezpieczone przed wypchnięciem tłoka, a do ich budowy zastosowano stal stopową o wysokiej wytrzymałości oraz trwałe powłoki antykorozyjne.

Szukasz sprawdzonych siłowników hydraulicznych 700 bar? Zapoznaj się z modelami dostępnymi w naszej ofercie. Postaw na sprawdzone rozwiązania!

Produkty powiązane: