Ściągacze hydrauliczne

Ściągacz hydrauliczny
Ściągacz hydrauliczny

Ściągacze hydrauliczne to urządzenia służące do montażu i demontażu elementów ciasno osadzonych na wałach. Hydrauliczny napęd sprawia, że proces staje się praktycznie bezwysiłkowy. Ściągacze charakteryzują się różną siłą ściągania wynoszącą od kilku do nawet kilkudziesięciu ton.

Czym są ściągacze hydrauliczne?

Do stworzenia ciasnego połączenia na wale niezbędne jest użycie dużej siły, konieczność taka zachodzi także podczas próby demontażu. Do pracy ze ściśle przylegającymi elementami należy więc wykorzystać narzędzia, które wygenerują siłę wyższą, niż jest to możliwe w przypadku siły ludzkich rąk. Manualne połączenie byłoby obarczone ryzykiem luzów czy też błędnego ustawienia skutkującego nieprawidłową pracą połączenia. Ściągacz hydrauliczny pozwala praktycznie bezwysiłkowo złączyć lub rozłączyć elementy ściśle przylegające do wałka.

Ściągacze hydrauliczne są zbudowane z pompy, przewodu, siłownika hydraulicznego, ściągacza oraz ramion. Za pomocą dźwigni operator urządzenia pompuje medium robocze, generując w ten sposób siłę. Stabilne ramiona pozwalają utrzymać ściągacz w niezachwianej pozycji. W zależności od modelu urządzenia możliwe jest uzyskanie różnej siły roboczej oraz średnicy i głębokości chwytu.

Ściągacze hydrauliczne – zastosowanie

Ściągacze hydrauliczne znajdują zastosowanie w wielu sytuacjach i branżach. Modele przenośne o sile roboczej wynoszącej kilka ton stanowią niezbędny element wyposażenia każdego warsztatu. W przemyśle oraz dużych warsztatach obsługujących samochody ciężarowe stosuje się przeważnie ściągacze stacjonarne zdolne do wytworzenia siły ściągającej wynoszącej nawet do kilkudziesięciu ton. Ściągacze hydrauliczne są wykorzystywane do montażu i demontażu kół pasowych i zębatych, łożysk, piast kół, tulei, sprzęgieł, wirników, bębnów oraz wielu innych części maszyn. Sprzęt ten jest niezastąpiony podczas realizacji prac warsztatowych, serwisowych czy konserwacyjnych zarówno aut osobowych i ciężarowych, jak i maszyn przemysłowych.

Oferta ściągaczy hydraulicznych od sprawdzonego dystrybutora

Oferujemy bogaty wybór wysokiej klasy przemysłowych ściągaczy hydraulicznych. Liczne modele umożliwiają wygenerowanie siły roboczej wynoszącej od kilku do kilkudziesięciu ton. Urządzenia doskonale sprawdzają się zarówno podczas pracy z mniej wymagającymi połączeniami, jak i w przypadku łączenia i rozłączania ściśle przylegających elementów maszyn i urządzeń przemysłowych. Niezawodne ściągacze sprawdzą się więc wszędzie tam, gdzie nie istnieje możliwość realizacji zadania w sposób manualny. Montaż i demontaż wykonany przy użyciu ściągaczy hydraulicznych jest bezwysiłkowy, sprawny i przede wszystkim – bezpieczny.

Planujesz zakup ściągaczy hydraulicznych i szukasz niezawodnego sprzętu? Już teraz zapoznaj się z ofertą dostępną na naszej stronie. Masz dodatkowe pytania? Skontaktuj się z nami, a chętnie pomożemy w wyborze najlepszego rozwiązania!