Siłowniki hydrauliczne okrągłe

Siłowniki hydrauliczne okrągłe są elementami układów hydraulicznych wykorzystywanych w maszynach i urządzeniach. Przekształcają energię płynu roboczego, czyli oleju hydraulicznego, na energię mechaniczną, napędzającą kolejne elementy układu. Sprawdź naszą ofertę siłowników hydraulicznych z okrągłymi pokrywami!

Czym są i jak działają siłowniki hydrauliczne okrągłe?

Zasada działania okrągłych siłowników hydraulicznych, podobnie jak pozostałych rodzajów siłowników, polega na wprowadzeniu cieczy w postaci oleju hydraulicznego do przestrzeni roboczej, a następnie przemieszczaniu jej pod wysokim ciśnieniem. Generowany w ten sposób ruch tłoczyska konwertuje energię cieczy na energię mechaniczną.

W naszej ofercie znajdziesz wiele rodzajów silników hydraulicznych okrągłych przeznaczonych do różnych zastosowań. Na przykład produkty z serii H250CO charakteryzują się modułową budową opartą na połączeniach skręcanych. Siłowniki wykonywane zgodnie z normą IS0 6022/2 - DIN 24333 są dostępne w średnicach tłoka wynoszących od Ø50 do Ø320 mm i mogą pracować z maksymalnym ciśnieniem roboczym 250 bar. Model ten został zaprojektowany z myślą o zastosowaniu w aplikacjach o długich skokach roboczych. Sztywna obudowa gwarantuje długotrwałe, wydajne i bezpieczne działanie pomimo dużej dynamiki ruchu oraz wysokiej częstotliwości pracy. Dużą zaletą tego rozwiązania jest także brak połączeń spawanych, co sprzyja łatwemu serwisowaniu oraz konserwacji. Rozbudowany konfigurator siłowników z tej serii umożliwia dostosowanie parametrów siłownika do potrzeb konstrukcyjnych.

Siłowniki hydrauliczne okrągłe z serii ZAF cechują się natomiast specjalną obróbką powierzchni – korpus siłownika pełni funkcję kolumny prowadzącej, dzięki czemu wymiary zewnętrzne formy wtryskowej ulegają znaczącej redukcji. Ten model jest dostępny w średnicach tłoka od Ø63 do Ø140 mm i może pracować przy ciśnieniu roboczym wynoszącym 160 bar. Specyficzną konstrukcją charakteryzuje się również siłownik hydrauliczny okrągły z serii VPP przeznaczony do bezpośredniej zabudowy w płycie mocującej. Ten model jest stosowany przede wszystkim w aplikacjach o krótkim skoku roboczym i niewielkiej ilości dostępnego miejsca na zabudowę napędu. Siłowniki z serii VPP są dostępne w średnicach tłoka od Ø25 do Ø40 mm i mogą pracować z ciśnieniem 200 bar.

Siłowniki hydrauliczne okrągłe – zastosowanie

Okrągłe siłowniki hydrauliczne znajdują powszechne zastosowanie w przemyśle. Wykorzystuje się je przede wszystkim w formach wtryskowych czy formach odlewania ciśnieniowego do poruszania elementami oraz w układach chłodzenia form.

Oferta siłowników hydraulicznych okrągłych od sprawdzonego dystrybutora

Specjalizujemy się w dystrybucji wysokiej klasy siłowników hydraulicznych okrągłych. Wszystkie produkty zostały przystosowane do pracy w przemysłowym środowisku i są wykonane z wytrzymałych materiałów o podwyższonej odporności na korozję. Szukasz sprawdzonych siłowników hydraulicznych? Sprawdź produkty dostępne w naszej ofercie!