Zakrętarka pneumatyczna RTP

 

 • Wąska przekładnia
 • Silnik pneumatyczny o dużej prędkości
 • Ramię reakcyjne typu Weldox
 • Niski poziom wibracji
 • W komplecie zespół regulacyjny FRL (filtr, regulator, smarownica)
 • Kompaktowa budowa
 • Szybki rozruch
 • Wysoki poziom dokładności momentu obrotowego
 • Trwałe i solidne
 • Wysokie bezpieczeństwo
 • Przyjazny dla operatora

 

Pobierz katalog tutaj:

Zakrętarka pneumatyczna RTP
Zakrętarka pneumatyczna RTP

Pneumatyczna zakrętarka RTP jest przeznaczona do obsługi połączeń kołnierzowych w sektorach przetwórstwa ropy i gazu, energetyki konwencjonalnej i energii wiatrowej. Dzięki niskiej wadze RTP pomaga zwiększyć produktywność oraz ergonomię pracy. Wąska przekładnia zapewnia łatwy dostęp do śrub w ciasnych miejscach. RTP to idealne narzędzie do prac  konserwacyjnych, naprawczych i wszelkich remontów w różnych segmentach przemysłu ciężkiego.

ŁATWA EKSPLOATACJA

 

Niska masa wkrętarek RTP jest niewątpliwie miłym zaskoczeniem. Osiągający wysokie prędkości silnik zapewnia moc, konieczną do operacji dokręcania. Wytrzymałe, lekkie ramię reakcyjne przejmuje moment obrotowy. Poziomy hałasu i drgań są niższe niż w przypadku tradycyjnych kluczy udarowych.

 

KOMPAKTOWA BUDOWA I WYSOKA PRECYZJA

 

Przekładania należących do najmniejszych na rynku modeli RTP pozwala na uzyskanie łatwego dostępu do śrub nawet w przypadku ograniczonej przestrzeni. Dokładność i powtarzalność dokręcania jest niezwykle wysoka.

 

UNIWERSALNOŚĆ I BEZPIECZEŃSTWO

 

Plug & Play! Po prostu podłącz model RTP do zasilania pneumatycznego i rozpocznij pracę. Moment obrotowy jest w przypadku RTP regulowany za pośrednictwem jednostki zasilania pneumatycznego Atlas Copco FRL. Pozwala to na wydłużenie czasu eksploatacji narzędzia i dokładności wytwarzanego przez narzędzie momentu obrotowego. Wymienny napęd ułatwia wykonywanie czynności konserwacyjnych i zmniejsza koszty napraw.

 

NIEZAWODNY PARTNER

 

Wkrętarki RTP to poręczne narzędzie przeznaczone do dokręcania połączeń śrubowych stosowanych w przemyśle wydobywczym ropy naftowej i gazu ziemnego oraz w energetyce i energetyce wiatrowej. Są to także wartościowe urządzenia przeznaczone do operacji korygujących, konserwacji, napraw oraz remontów w górnictwie i w zastosowaniach terenowych.

 

Wkrętaki RTP są wyposażone w uchwyty dostosowane do prac związanych z utrzymaniem ruchu, oraz w gumową rękojeść chroniącą rękę operatora przed zimnem z instalacji sprężonego powietrza.

 

Do ustawiania momentu dokręcania służy regulator ciśnienia powietrza. Rzeczywistą wartość ciśnienia można odczytać z niezwykle precyzyjnie skalibrowanego miernika powietrza. W zestawie z narzędziem znajduje się wąż z włókien aramidowych, ruchoma podpora z filtrem, regulator, smarownica i miernik kalibracji. Ruchoma podpora stwarza doskonałą możliwość łatwej manipulacji narzędziem w trakcie różnych prac.

 

 

Model Napęd [cal] Moment obrotowy
MIN [Nm}
Moment obrotowy
MAX [Nm}
Prędkość obrotowa [obr/min] Ciężar [kg] Długość całkowita [mm]
RTP1300-HR20 ¾” 320 1300 20 3,7 248
RTP2600-HR25 1” 700 2600 10 5 300
RTP4100C-HR25 1” 1000 4100 10 7,1 318
RTP8100-GIR38 1 1/2” 2200 8100 10 13,5 444

Produkty powiązane: