Kolektory

Kolektory wykorzystywane w instalacjach hydraulicznych służą do rozdzielania przepływu medium roboczego. Dzielą główny strumień cieczy roboczej na mniejsze strumienie, które mogą zasilić kolejne, niezależne elementy układu hydraulicznego. W naszej ofercie posiadamy kolektory przeznaczone do różnych typów instalacji stosowanych w branży przemysłowej.

Czym są kolektory i do czego służą?

Kolektory do termoregulacji
Kolektory do termoregulacji

Kolektory służą do rozdzielania przepływu medium w instalacji hydraulicznej. Przez otwór wlotowy do kolektora dostaje się ciecz robocza, która następnie zostaje rozdysponowana pomiędzy dostępne połączenia. W zależności od modelu możliwe jest stworzenie od kilku do kilkunastu rozdzielonych w ten sposób połączeń.

Kolektory modułowe z serii 117-RK dostępnej w naszej ofercie mogą pracować z czynnikiem roboczym o temperaturze wynoszącej od -30°C do 100°C i ciśnieniem do 10 bar. Kolektory zostały wykonane z mosiądzu niklowanego. Materiał ten cechuje się podwyższoną odpornością na korozję, dlatego jest w stanie zapewnić szczelne połączenie przez długi czas, nawet przy nieustannym kontakcie z wodą czy olejem i pracą w wilgotnym środowisku. Kolektory są zbudowane z kilku modułów. Składają się na nie między innymi: moduły środkowe i zewnętrzne z gwintem wewnętrznym, moduły wlotowe, zawory odcinające, korki ciśnieniowe i przyłącza węży hydraulicznych. Zastosowana tu formuła multilink pozwala stworzyć z gotowych modułów dowolną ilość połączeń.

Pozostałe kolektory dostępne w naszej ofercie zostały wykonane z aluminium. Elementy z serii 117AK mają specyficzną budowę. Na każdej z pięciu płaszczyzn przedmiotu znajdują się otwory wylotowe. Kolektory mogą mieć 3 różne typy gwintów wylotowych oraz 3 wartości średnicy gwintów wylotowych. Można również wybierać spośród 4 wielkości średnic otworu wlotowego kolektora.

Kolektory z serii 117K oferują 6 różnych kombinacji średnic gwintu wlotowego oraz gwintów wylotowych. W zależności od wyboru kombinacji oraz długości elementu mamy możliwość wykonania od 3 od nawet 16 rozdzielonych połączeń.

W modelach z serii 117KA otwory wylotowe zostały umieszczone na trzech z pięciu płaszczyzn kolektora. Oferta obejmuje 5 modeli o różnych parametrach gwintu wlotowego i gwintów wylotowych. W zależności od wyboru długości elementu możliwe jest stworzenie od 4 do nawet 16 nowych połączeń.

Kolektory – gdzie się je stosuje?

Kolektor do termoregulacji form wtryskowych 117-RK
Kolektor do termoregulacji form wtryskowych 117-RK

Kolektory znajdują zastosowanie w różnego rodzaju instalacjach hydraulicznych. Służą do rozdzielania głównego strumienia cieczy roboczej na mniejsze strumienie docierające do niezależnych elementów układu. Elementy stosuje się między innymi do form wtryskowych wykorzystywanych w wielu gałęziach branży przemysłowej, w tym branży chemicznej, petrochemicznej, motoryzacyjnej, spożywczej, farmaceutycznej i innych. Kolektory są więc nieodłączną częścią każdego zaawansowanego i rozbudowanego układu hydraulicznego.

Oferta kolektorów od sprawdzonego dystrybutora

Kolektor do termoregulacji form wtryskowych 117AK
Kolektor do termoregulacji form wtryskowych 117AK

W naszej ofercie znajduje się kilka serii kolektorów pozwalających stworzyć gęstą, ale jednocześnie uporządkowaną sieć mniejszych połączeń hydraulicznych. Dużą zaletą wykorzystania kolektorów w instalacjach jest możliwość zasilania większej liczby niezależnych układów z jednego źródła medium. Pozwala to wyeliminować problem z tworzeniem dużej ilości pojedynczych połączeń oraz możliwością pomyłki w łączeniu przewodów.

Jeśli planujesz zakup kolektorów stosowanych w układach hydraulicznych, koniecznie zapoznaj się z ofertą produktów dostępnych na naszej stronie. Wybieraj spośród licznych modeli i znajdź idealne rozwiązanie!